Apartamenty Toruń

Zalety mieszkania w Toruniu

W Toruniu jesteśmy zadowoleni, między innymi, z dostępu do edukacji i ciekawej oferty kulturalnej. Poziom zarobków jest u nas nieco niższy niż w skali kraju, ale wystarczający, by zaspokajać potrzeby.

Toruń znalazł się na szczycie w zestawieniu miast, których mieszkańcy są najbardziej zadowoleni z życia. Trzeba dodać, że chodzi tu przede wszystkim o subiektywną ocenę. Torunianie wzięli udział w szczegółowym badaniu jakościowym. Pytano ich m.in. o poczucie szczęścia, posiadane dobra materialne, wykształcenie, znajomość języków obcych, udział w wyborach, stosunek do innych ludzi itd. Dzięki odpowiedziom na te pytania twórcy „Diagnozy Społecznej 2015” mogli przeanalizować, jaki jest kapitał społeczny czy też poziom cywilizacyjny w poszczególnych polskich miastach. Mało stresu Z ogólnopolskiego raportu wynika, że mieszkańcom Torunia żyje się dobrze z wielu powodów. Badanie przede wszystkim pokazało jednak niski poziom stresu życiowego u torunian. A to czynnik rzutujący na inne aspekty życia. – Torunianie mają poczucie bezpieczeństwa i zajmują wysokie miejsce, jeśli chodzi o poziom dobrobytu. Są też zadowoleni z opieki zdrowotnej, oferty kulturalnej i sytuacji na rynku pracy, chociaż ich zarobki są niższe niż w skali kraju. Mówią też o Toruniu jako mieście, które ma dwie istotne cechy: jest u nas spokojnie, jak w małym miasteczku, ale z drugiej strony mamy wszystko, co jest przypisane do dużego miasta, tzn. uczelnie, szkoły, galerie handlowe, sale koncertowe itd.

Mieszkania w Toruniu sprzedaż czy wynajem?

Toruń to wspaniałe miasto, leżące na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Było miejscem wielu ważnych wydarzeń historycznych. Jest to jedno z najstarszych miast w Polsce – Toruń otrzymał prawa miejskie w 1233 roku. To wszystko ukształtowało Toruń i sprawiło, iż panuje tu niezwykła atmosfera, której nie sposób szukać w innych miastach naszego kraju. Wielu z nas, Toruń kojarzy się z pysznym smakiem pierników toruńskich czy z sylwetką Mikołaja Kopernika. Oczywiście historia, tradycje i wszelkie atrakcje są niezwykle istotne, ale Toruń to nie tylko zabytki i gratka dla turystów.

Dlaczego najlepsze są mieszkania w Toruniu?

Jednym z problemów, jaki towarzyszy nam podczas procesu zmiany mieszkania jest kwestia formy posiadania nieruchomości. Należy zastanowić się czy wolimy wynajmować lokum, czy wybrać mieszkania w Toruniu na sprzedaż. Zarówno jedno i drugie rozwiązania ma wiele zalet. Mieszkania w Toruniu mają atrakcyjną lokalizację i ceny – to sprawia, że przyciągają wielu zainteresowanych, a liczba ofert stale się powiększa.

Mieszkania Toruń – to jest plan!

Czy wiecie, że mieszkańcy Torunia są jednymi z bardziej zadowolonych mieszkańców w Polsce? Patrząc na dynamiczny rozwój tego miasta, taka informacja nie powinna nikogo dziwić. Młodzi mieszkańcy mają do dyspozycji wiele placówek oświatowych, o bardzo wysokim poziomie – na każdym etapie edukacji. Przyszłych studentów przyciąga nie tylko Uniwersytet Mikołaja Kopernika, ale i wiele innych szkół wyższych. Niewątpliwie dużą zaletą tego miasta są mieszkania Toruń w konkurencyjnych cenach.

Mieszkania w Toruniu sprzedaż czy wynajem?

Łatwy wynajem mieszkań Toruń, to tylko jeden z atutów miasta. Kolejną zaletą jest możliwość zatrudnienia w nowoczesnych przedsiębiorstwach. Wszystkie te cechy sprawiają, że mieszkania na sprzedaż Toruń cieszą się tak dużą popularnością. Mieszkania w Toruniu na sprzedaż to zarówno nieruchomości z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Oczywiście zainteresowani mogą wybierać między różnymi wielkościami lokali – od przytulnych kawalerek idealnych na pierwsze mieszkanie, po przestronne apartamenty, kiedy rodzina już się znacznie powiększyła. Jeżeli nie jesteście jeszcze do końca pewni wyboru mieszkania, lepiej zdecydujcie się na wynajem mieszkań Toruń to świetna lokalizacja, najmując tu mieszkanie z pewnością się o tym przekonacie.

Wynajem mieszkań Toruń tanio – na dobry początek.

Każdy, kto szukał mieszkania w Toruniu, ten wie doskonale, że jest w czym wybierać. Dostępne od zaraz mieszkania Toruń umiejscowione są w atrakcyjnych lokalizacjach – zarówno w centrum jak i na obrzeżach. Wszystkie części miasta posiadają doskonałą infrastrukturę, dlatego niezależnie od tego, gdzie mieszkania Toruń wybierzesz, będzie to wygodna lokalizacja. Dla osób chcących wynająć mieszkania w Toruniu przygotowaliśmy wiele atrakcyjnych ofert. Możliwy jest wynajem mieszkań Toruń tanio – na bardzo korzystnych warunkach. Nieruchomości utrzymane są na wysokim poziomie, bardzo często po kapitalnych remontach lub wymagające lekkiego odświeżenia.

Inteligentne apartamenty

Kiedyś były jedynie obiektami fantastycznych opowieści i wyobrażeń, później stały się dostępne dla nielicznych, aby dziś zyskiwać popularność wśród zwykłych ludzi. Mowa o inteligentnych domach i apartamentach, które stają się dostępne dla coraz większej liczby osób.

Działanie domów inteligentnych opiera się o system HMS, czasami określany jako BMS. Pierwszy skrót oznacza Home Management System, a drugi Building Management system. Dlatego też, często drugiego określenia używa się w odniesieniu do domów wolno stojących, a pierwszego w odniesieniu do mieszkań lub bloków.

Dom inteligentny dzięki wykorzystaniu systemu HMS kieruje wszystkimi domowymi instalacja i i podsystemami bez konieczności interwencji użytkownika. Działanie mieszkańca inteligentnego apartamentu czy domu ogranicza się często jedynie do odpowiedniego zaprogramowania systemu lub ewentualnych pojedynczych działań polegających na wydawaniu prostych i krótkich poleceń.

Często, system HMS obejmuje dosłownie cały dom. Oznacza to, że kieruje on wszystkim od okien, przez sprzęt RTV i AGD po podłogę i drzwi. Częściej jednak, ogranicza się jedynie do pewnej części instalacji.

Inteligentny apartament, który wyposażony jest w system HMS za zadanie ma przede wszystkim zwiększyć komfort życia mieszkańców. W tym celu ułatwia on po prostu zarządzanie poszczególnymi instalacjami domowymi.

Między innymi, za pomocą tego systemu możliwe jest kontrolowanie ogrzewania w domu. Inteligentny apartament to taki, w którym temperatura jest zmniejszana, gdy robi się zbyt gorąco i zwiększana, gdy jest chłodno, bez żadnej interwencji człowieka. System HMS połączony jest zwykle z miernikiem ciepła i instalacją grzewczą czy też klimatyzacją. Dzięki temu, w domu zawsze panuje optymalna temperatura.

Dom inteligentny może obniżać temperaturę powietrza, gdy zbytnio ona wzrasta i zwiększać gdy jest za niska, ale można też zaprogramować system zupełnie inaczej. Wiele osób programuje HMS w ten sposób, aby o określonych godzinach system, zwiększał ogrzewanie, a o innych je zmniejszał. Niewątpliwe, pomaga to zaoszczędzić nieco pieniędzy, gdyż w zwykłym domu często zapomina się o zakręcaniu kaloryferów, przez co wiele energii marnuje się na przykład wtedy, gdy mieszkanie ogrzewane jest, kiedy nikogo w nim nie ma. Warto też zwrócić uwagę na to, że można tak ustawić system, aby dom inteligentny zaczął być ogrzewany na chwilę przed naszym powrotem do domu. W takiej sytuacji, gdy wraca się do mieszkania jest w nim już ciepło, jednak w czasie bycia poza nim energia nie jest marnowana.

Niewątpliwie, w domach inteligentnych bardzo często system HMS wykorzystywany jest również do kierowania oknami i podłogami. Chodzi przede wszystkim o rolety czy też żaluzje na oknach oraz o ogrzewanie podłogowe.

Jeśli chodzi o rolety, szczególnie często korzysta się z nich po to, aby same podnosiły się rano. Dzięki temu, zamiast budzika budzą nas promienie słoneczne. Nie bez znaczenia jest też na pewno możliwość ustawienia automatycznego obniżania się rolet wieczorem.

Jeśli zaś chodzi o podłogę, przede wszystkim w inteligentnych domach ustawia się ogrzewanie tak, aby rano po przebudzeniu użytkownik wchodził do łazienki, w której podłoga jest już odpowiednio rozgrzana.

Warto zauważyć, że inteligentny apartament można zintegrować ze smartfonem czy też z tabletem. Dzięki temu zarządzanie nim staje się niezwykle proste. Można na przykład włączyć zasuwanie rolet, czy wyłączyć światło, gdy się o tym zapomniało, a jest się już poza mieszkaniem.

Na apartament czy też dom inteligentny może dziś pozwolić sobie więcej osób niż kiedyś. Jednakże, wciąż jest to większy wydatek niż kupno zwykłego mieszkania. Wydaje się jednak, że dom inteligentny jest opłacalny o tyle, że podczas użytkowania generuje spore oszczędności, dzięki temu, że nie marnuje się w nim energii na oświetlanie czy ogrzewanie mieszkania wtedy, gdy nie jest to konieczne.

Rynek nieruchomości w PL

W Polsce rynek nieruchomości premium skoncentrowany jest wokół kilku największych miast. Prym nadal wiedzie Warszawa, w której transakcje domów i mieszkań z wyższej półki stanowią połowę statystycznych zakupów. W wielkiej piątce znalazły się również: Wrocław, Trójmiasto, Kraków i Poznań.

Za dynamicznym rozwojem rynku przemawia nie tylko dobra koniunktura gospodarcza, a co za tym idzie – rozszerzająca się lista ludzi zamożnych, ale też walory inwestycyjne nieruchomości z rynku premium i luksusowego. Co ciekawe, zaliczają się do nich nie tylko nowo powstałe budynki. Trend gruntownego odrestaurowywania zabytkowych kamienic i kompleksów bądź pojedynczych budynków jest coraz mocniej widoczny, co podyktowane jest realnym popytem na tego rodzaju dobra.

Luksusem w nieruchomościach jest pustka – najciekawsze nieruchomości na rynku apartamentów to te z widokiem na pustą przestrzeń. O to w zatłoczonym i coraz mocniej zabudowanym mieście najtrudniej. Lokalizacja i architektura, naturalnie, są bardzo ważne, ale to nie koniec wymagań. Stworzenie wokół inwestycji odpowiedniej atmosfery i społeczności, tak aby mieszkaniec mógł poczuć się w niej wyjątkowo i swobodnie stanowi kolejne wyzwanie. Niektórzy deweloperzy oferują swoim nabywcom dodatkowo kompleks SPA, basen, siłownie, concierge’a, czy też najlepsze restauracje „w kapciach”. Nie oznacza to jednak, że jest to standard na tym rynku. Wiele luksusowych nieruchomości wygrywa lokalizacją i liczbą metrów, na których prywatne SPA zmieści się bez kłopotu.

Analizując rynek nieruchomości premium i luksusowych, należy zwrócić uwagę, że rządzi się on swoimi prawami. Jest znacznie bardziej odporny na krótkoterminowe wahania cen i dynamiki niż nieruchomości z niższej półki. Również wzrost stóp procentowych nie wpływa na niego bezpośrednio, dotyczy bowiem wzrostu kosztu kredytu, który rzadziej występuje w transakcjach sprzedaży na tym rynku.

Inwestycja w nieruchomość premium to dobry sposób na ulokowanie nadwyżki kapitału, przy czym nie powinna ona być traktowana jako inwestycja krótkoterminowa, bo istotny wzrost wartości to kwestia minimum kilku lat. Dlatego osoby, które liczą na szybki zwrot z inwestycji, powinny rozważyć zakup nieruchomości typowo inwestycyjnej, takiej jak mieszkania pojedyncze lub w pakietach pod najem czy też apartamenty w atrakcyjnych turystycznie lokalizacjach.

Dzisiaj rynek nieruchomości jest uregulowany prawnie. Kolejne biura rosną jak grzyby po deszczu, powstają prężnie działające sieci francyzowe, profesjonalizują się agenci nieruchomości.

Najwygodniej analizować rynek jak najbliżej punktu “tu i teraz”. Kiedy myślimy o prowadzeniu biura nieruchomości, szczególnie przydatne okażą się dane za miniony, 2018 rok.

Według Morizon.pl, popyt na rynku pod względem typu nieruchomości rozkładał się w 2018 roku następująco: mieszkania – 51,26 proc., domy – 35,85 proc., działki – 8,64 proc., budowle komercyjne – 4,25 proc.

Sytuacja mieszkaniowa w Polsce:

  • liczba mieszkań w Polsce: 14,44 mln,
  • łączna powierzchnia użytkowa mieszkań w Polsce: 1 068 557,5 mkw.,
  • średnia wielkość mieszkania w Polsce: 74 mkw.,
  • przeciętna powierzchnia użytkowa przypadająca na jedną osobę: 27,8 mkw.,
  • przeciętna liczba osób na 1 izbę: 0,70,
  • odsetek mieszkań wyposażonych w wodociągi: 96,8 proc.,
  • odsetek mieszkań wyposażonych w ustęp: 93,7 proc.,
  • odsetek mieszkań wyposażonych w łazienkę: 91,4 proc.,
  • odsetek mieszkań podłączonych do Instalacji gazowej: 51,3 proc.

Źródło: Gospodarka Mieszkaniowa w 2017 r., GUS / Morizon.pl

Dzisiaj rynek nieruchomości jest uregulowany prawnie. Kolejne biura rosną jak grzyby po deszczu, powstają prężnie działające sieci francyzowe, profesjonalizują się agenci nieruchomości.

Najwygodniej analizować rynek jak najbliżej punktu “tu i teraz”. Kiedy myślimy o prowadzeniu biura nieruchomości, szczególnie przydatne okażą się dane za miniony, 2018 rok.

Według Morizon.pl, popyt na rynku pod względem typu nieruchomości rozkładał się w 2018 roku następująco: mieszkania – 51,26 proc., domy – 35,85 proc., działki – 8,64 proc., budowle komercyjne – 4,25 proc.

Sytuacja mieszkaniowa w Polsce:

  • liczba mieszkań w Polsce: 14,44 mln,
  • łączna powierzchnia użytkowa mieszkań w Polsce: 1 068 557,5 mkw.,
  • średnia wielkość mieszkania w Polsce: 74 mkw.,
  • przeciętna powierzchnia użytkowa przypadająca na jedną osobę: 27,8 mkw.,
  • przeciętna liczba osób na 1 izbę: 0,70,
  • odsetek mieszkań wyposażonych w wodociągi: 96,8 proc.,
  • odsetek mieszkań wyposażonych w ustęp: 93,7 proc.,
  • odsetek mieszkań wyposażonych w łazienkę: 91,4 proc.,
  • odsetek mieszkań podłączonych do Instalacji gazowej: 51,3 proc.

Źródło: Gospodarka Mieszkaniowa w 2017 r., GUS / Morizon.pl